Viešosios įstaigos „Dviratai“ veiklos ataskaita už 2012 metus

Viešoji įstaiga „Dviratai“ įkurta 2010 m. spalio 20 d. Įstaigos veiklą vykdo 3 narių valdyba. Prie įstaigos veikia „Dviratų“ komanda, dalyvaujanti Lietuvos ir kaimyninių šalių dviračių mėgėjų varžybose ir kituose viešuose renginiuose. Komandos nariai kartu treniruojasi, siekia didesnio sportinio meistriškumo ir gerų rezultatų varžybose. Įstaigos tikslas – sportinių varžybų ir renginių dviratininkams organizavimas.

Vienu iš pagrindinių renginių yra jau ketvirtus metus organizuojamas Kauno dviračių maratonas. Kiti svarbiausi renginiai – Kauno kalnų dviračių kroso taurė, MTB24 parą laiko trunkančios ištvermės varžybos, Kauno dviratininkų paradai, šventės ir nevaržybiniai maratonai, masiniai pasivažinėjimai dviračiais visai šeimai. Mūsų renginiai yra vieši, dažniausiai vyksta Kaune ir apylinkėse. Renginių tikslas – aktyvaus laisvalaikio ir sveikatingumo, sporto visiems skatinimas, mėgėjiško dviračių sporto ir kultūros vystymas.

Pagrindiniai renginių organizatoriai yra valdybos nariai Darius Pekarskas, Arūnas Rutkauskas ir Linas Vainius. Jiems padeda savanoriai ir komandos nariai.

„Dviratai“ yra vieni iš pagrindinių Kauno dviračių maratono organizatorių nuo pirmo maratono 2010 metais, bendradarbiaujant su partneriu OSK „Takas“. Iš viso per 2010-2012 m. organizuotos 3 plento dviračių, 7 kalnų dviračių kroso varžybos, 3 nevaržybiniai maratonai, 5 Kauno dviratininkų paradai, kiti renginiai.

2012 m. VšĮ „Dviratai“ organizavo 3-jį Kauno dviračių maratoną. Kauno kalnų dviračių kroso taurės 3 etapus: rugsėjo 16 d. Kulautuvoje ir rugsėjo 30 d. bei spalio 07 d. Kleboniškio miške Kaune. 2012-06-02 d. įvyko tradicinis Kaunas-Marijampolė-Kaunas nevaržybninis maratonas, skirtas atminti istorinėms prieškario Lietuvos dviračių lenktynėms. 2012 m. rugpjūčio 18-19 d. pirmą kartą Lietuvoje organizuotas Kalnų dviračių 24 val. ištvermės maratonas „Dviratai MTB24“. Jau 5 kartus iš eilės bendradarbiaujant su Kauno m. savivaldybės Aplinkosaugos skyriumi organizuojami Kauno dviratininkų paradai, skirti masiniam dviračių naudojimo skatinimui, Europos judriosios savaitės progai paminėti. 2012 m. Kauno dviratininkų paradai įvyko balandžio 22 d. ir rugsėjo 22 d.

Gegužės 5 d. dviračių žygis Europos širdies nepakankamumo proga kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų moksline draugija ir LSMU SMD Kardiologijos būreliu.

Birželio 23 d. dviračių žygis „Kooperuokis dviračiu“ Karklė-Klaipėda-Karklė, minint JTO Tarptautinius kooperacijos metus, kartu su Lietuvos kredito unijų atstovais.

Aktyvus dviračių sezonas tęsiasi balandžio-rugsėjo mėn. kurio metu stengiamės pasiūlyti įvairius ir įdomius įvairioms amžiaus ir interesų grupėms. Pastebėjome, kad didelę žmonių grupę motyvuoja reguliarus važinėjimas siekiant tikslo ir kad daugiausiai dalyvių sulaukėme Kauno dviračių maratone ir Kauno kalnų dviračių kroso taurės etapuose. Gal todėl, kad renginiai pritaikyti įvairaus pasirengimo dviratininkams ir skatina juos tobulėti. Ne sezono metu (spalis-kovas) vyksta renginių planavimas, komandos narių treniruotės, pasivažinėjimai lauke kiek leidžia oro sąlygos.

Informacija apie renginius www.dviratai.lt,  www.kaunomaratonas.lt

Socialiniame tinkle https://www.facebook.com/Dviratai

 

VšĮ Dviratai direktorius                          Darius Pekarskas.