Gravel Fondo 4S rezultatai. Atskirai 23 d. ir 24 d. ir abiejų dienų bendros įskaitos rezultatai

 

Gravel Fondo 4 Sostinės nevaržybinis dviračių maratonas 2018 birželio 23-24 d. Nuostatai

Gravel Fondo 4 Sostinės dviračių maratonas yra pirmasis žvyrkelių maratonas Lietuvoje. Gravel fondo, dviračių lenktynės ir maratonai žvyrkeliais - sparčiai populiarėjantis formatas pasaulyje.

Kodėl 4 sostinės? Vilnius (amžinoji) > Kernavė (ankstyvoji) > Kaunas (laikinoji) > Trakai (senoji). Maratono maršrutas eis pro jas.

 

Organizatoriai VšĮ „Dviratai“ www.dviratai.lt

Informacija tel. 8-699-33661 Linas Vainius, VšĮ Dviratai valdybos narys

 

Data: 2018 birželio 23-24 d. Galite važiuoti tik vienos dienos etapą ar dvi dienas pilną maratoną.

Birželio 23 d. Vilnius-Kaunas. Startas 10 val. pievoje prie Baltojo tilto tarp Upės g. ir Neries, Vilniuje. https://goo.gl/maps/8Sh6o6rR7ao

Finišas aikštelėje prie Lampėdžių kempingo, Raudondvario pl. 161 A, Kaune. Finišas uždaromas 20 val. https://goo.gl/maps/YUumAfDA9Ax

Vakarienė po finišo pagal maisto taloną Marcella's Pizza, Raudondvario pl. 141 Kaunas

 

Birželio 24 d. Kaunas-Vilnius. Startas 10  val. prie Lampėdžių kempingo, kur finišas 06.23 d. Finišas Vilniuje prie kavinės „Žvėryno smuklė“ Vytauto g. 37, Vilnius. Finišas uždaromas 20 val.

https://goo.gl/maps/azrMeu1mUj12

Numerių išdavimas ir registracija 9 val. starto vietoje.

 

Renginys įvyks, jei iki išankstinės registracijos pabaigos bus mažiausiai 30 pilnai registruotų dalyvių kiekvienos dienos trasai. Kitu atveju organizatoriai pasilieka teisę atšaukti renginį iki birželio 21 d. 17 val. paskelbdami apie tai tinklapio dviratai.lt naujienose. Atšaukimo atveju registracijos mokesčiai bus gražinti.

Bet tikimės, kad renginys įvyks, nes labai įdomios ir kruopščiai parinktos trasos laukia jūsų.

 

Registracija

Išankstinė registracija iki birželio 20 d. 21 val. galioja suvedus duomenis į registracijos formą ir sumokėjus starto mokestį į VšĮ „Dviratai“ sąskaitą nr. LT707300010124710435, AB bankas „Swedbank“. Mokėjimo paskirtyje nurodyti: 4S ir dalyvio vardą pavardę (visų dalyvių, jei mokama už kelis). Be mokesčio registracija negalioja.

Iš anksto registruotiems dalyviams atminimo medaliai po finišo.

Renginyje gali dalyvauti tik pilnamečiai ne jaunesni kaip 18 metų.

 Starto mokestis sumokėjus iki birželio 21 d. viena diena 16 eur. Už 2 dienas 28 eur.

Mokestis vėliau ir starto vietoje: viena diena 25 eur, abi dienos 40 eur.

 Dalyvis gauna: starto numeris; parinkta ir patikrinta trasa ir jos gpx byla; maitinimas po finišo; kontrolinis punktas; lydintis transportas ir pagalba trasoje; laiko fiksavimas, atminimo medalis.

 

Trasa

Pagrindinė trasa 06.23 d. 139 km; 06.24 d. 136 km.

XL trasa 06.23 d. 168 km; 06.24 d. 179 km. Abi dienas galima važiuoti pasirinktinai Pagrindine arba XL trasa. Pagrindinė lengvesnė ir daugiau asfalto, XL sudėtingesnė, ilgesnė, daugiau žvyrkelio, keli MTB keliukai.

 

SVARBU! NAUJOS PATAISYTOS TRASOS. BIRŽELIO 21 D. INFORMACIJA. Galioja 06.23 d. Pagrindinei ir XL trasoms, bei 06.24 d. Pagrindinei trasai.

Naudokite įkeltas atnaujintas trasų Gpx bylas ir jų peržiūrą GPSies platformoje. 

Dėl prognozuojamo lietaus tikėtina, kad pagerės vienas smėlėtas miško keliukas Pravieniškės-Neveronys 8 km ruože ir sutrumpės įvažiavimas į Kauną 06.23 d. Tada nereikės išvažiuoti į kelkraštį greitkelyje tarp Grabuciškių ir Karčiupio prieš Kauną. Tuo pačiu nereikės važiuoti ta greitkelio atkarpa atgal 06.24 d. iš Kauno į Vilnių. 

Smėlėtas keliukas Neveronys-Karčiupis-Pravieniškės (Gojaus g. > Pušyno g.) prieš savaitę per sausrą buvo ypač smėlėtas ir nepravažiuojamas. Po stipraus 06.19 d. lietaus jo pravažumas labai pagerėjo, nors dar liko smėlėtų ruožų. Bet su grubaus protektoriaus plačiomis padangomis jis pilnai važiuojamas. Prognozuojama dar lietaus prieš savaitgalį, todėl šitos atkarpos pravažumas turėtų dar labiau pagerėti. Todėl jis įtrauktas atgal į trasas kaip pagrindinis variantas. Pasikeitimas apima 8 km ruožą.

 

Seniau skelbti Gpx failai su 06.23 d. Pagrindinės ir XL trasomis, kur trumpa 2 km atkarpa greitkelio kelkraštyje tarp Grabuciškių ir Karčiupio bei 06.24 d. Pagrindinė trasa su greitkelio atkarpa Karčiupis-Grabuciškės ir nusukimu nuo Grabuciškių prie Kauno marių ir važiavimu iki Pravieniškių miško keliuku su trumpa smėlėta įkalne galioja kaip alternatyviniai variantai. Jie lieka Bikely platformoje (žr. žemiau). Jūsų valia pasirinkti, ar važiuosite pagal atnaujintas trasas (tai yra pagrindinės oficialios Gravel Fondo trasos).  Ar pasiliksite prie ankstesnės alternatyvinės versijos, kur kitaip suplanuotas kelias tarp Pravieniškių ir Neveronių ties Kaunu.   Visa kita trasose nesikeičia. 

Detalus trasos aprašymas lieka tas pats. Atnaujinto oficialios trasos pakeitimo Pravieniškės-Neveronys aprašymas labai paprastas: važiuoti pagal gpx žvyrkeliu ir smėlėtu  keliuku per mišką iki Neveronių ir toliau kaip nurodyta. Gpx faile parodytas mažiausiai smėlėtas kelias.

 

ATNAUJINTI Trasų Gpx failai ir jų peržiūra GPSies platformoje. Oficialios :-)

Vilnius-Kaunas birželio 23 d. Pagrindinė trasa 134 km

Vilnius-Kaunas birželio 23 d. XL trasa 160 km.

 

Kaunas-Vilnius birželio 24 d. Pagrindinė trasa 138 km

Kaunas-Vilnius birželio 24 d. XL trasa 178 km

 

ATNAUJINTI OFICIALŪS trasų GPX failai iš Dropbox

1) Vilnius-Kaunas XL 06.23

2) Vilnius-Kaunas Pagrindinė 06.23

3) Kaunas-Vilnius XL 06.24 d. 

4) Kaunas-Vilnius Pagrindinė 06.24 d.

 

Alternatyviniai senesni trasų GPX failai atsisiuntimui iš Bikely.com (su greitkelio 2 km atkarpa). 

Atsidarius failą, viršuje meniu pasirinkti share > Download GPX ir trasos failas bus atsiųstas į jūsų kompiuterį ar telefoną.

1) XL trasa 06.23 d. V > K 

2) Pagrindinė trasa 06.23 d V > K

3) XL trasa 06.24 d. Kaun>Vln

4) Pagrindinė trasa 06.24 d. Kaun > Vln

 

 

Maršrutai nepaženklinti. Trasos parinktos šalutiniais ramaus eismo įdomesniais keliais. Važiavimas vyksta be eismo apribojimų, visi dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir kiekvienas atsakingas už savo elgesį bei jo pasekmes. 

Pagrindinėje trasoje ~40-60 proc asfalto, kita žvyrkelis, keli grindinio ruožai. XL trasoje ~30proc. asfaltas, kita žvyrkelis, šiek tiek lauko kelių, trumpų MTB keliukų, grindinio ruožai. Žvyrkelių kokybė įvairi nuo „skaistyklų-tarkų“ iki malonių miško kelių. Vietomis gali būti smėlėta, minkšta danga, priklausomai nuo oro sąlygų. Gravel – žvyrkelių formatas, todėl važiavimas jais yra maratono pagrindas. Visas maršrutas pilnai patikrintas.

Kontroliniai punktai trasoje planuojami 06.23 d. 

 

Dviračiai. Rekomenduojame važiuoti MTB, Gravel, CX, turistiniais ar kitokiais dviračiais su plačiomis padangomis, pritaikytomis gruntinei dangai. 2,25 padangos plotis – neperdaug.  Rekomenduojame susitvarkyti dviračius pas meistrus, susitepti grandinę.

 

Formatas

Gravel Fondo 4 Sostinės yra gran fondo, nuotykių ir dviračių maratono bei savarankiškų (self-supported) lenktynių lydinys, organizuojamas pirmą kartą.

Renginio formatas – savarankiškas važiavimas su minimalia pagalba iš šalies. Dalyviai turi įsirašyti pasirinktą trasą į savo navigacijos įrenginį ir ją sekti važiavimo metu. Tinka Garmin, Polar, Suunto, Sigma, kt. Arba telefonas su GPS programa. Rekomenduojame nemokamą GPXViewer, kurią reikia įsidiegti telefone. Vandeniu, maistu, dviračio techniniu aptarnavimu kelyje dalyviai pasirūpina patys. Trasoje bus nemažai parduotuvių didesnėse gyvenvietėse ir miesteliuose. Vandens galima gauti pakeliui pas žmones. Tai nuotykių maratonas, kuriame dalyviai važiuoja atsakingai, įvertindami visas aplinkybes. Nepravažiuoja miestelio su pustuštėm gertuvėm ir tuščiu skrandžiu, nes kitas bus toli. Pasiima viską ko reikia kelyje, nes nėra ir negali būti iš paskos važiuojančio komandos automobilio (nes formatas – savarankiškas). 

 

Kritiniu ar nelaimės atveju (sulūžo dviratis, nugriuvote, pervargote ar dėl kitų rimtų priežasčių nebegalite tęsti maratono) būtina skambinti organizatoriams, jie atvažiuos jūsų paimti ir paveš iki finišo. Esant ypatingam atvejui, dėl skubios medicinos pagalbos skambinti 112. Kadangi visi turės GPS įrenginius, galės tiksliai pasakyti, kurioje vietoje yra. Padėkite vieni kitiems trasoje.

 

Trasoje bus 1 kontrolinis punktas, kuriame privaloma atsižymėti. Jame bus vandens, užkandžių, bet negalima pasikliauti tik šiuo punktu, įveikti trasai jo atsargų neužteks. Jis veiks ribotą laiką.

 

Grupės, važiavimo variantai

Dalyvius suskirstėme į Fondo, Sporto ir Turistų grupes, kurios yra sąlyginės ir rekomendacinės. Šios rekomendacijos, kad jūs patys įvertintumėte kokiu tempu ir su kokiu tikslu  važiuosite ir kiti matytų, kiek kurioje grupėje planuojančių minti.

Pagrindinė ir XL Sporto - lenktyniauja dėl 1-3 vietos kiekvienai dienai ir bendrai įskaitai. Nuo starto iki finišo. Atskirai apdovanojama Pagrindinė ir XL.

Pagrindinė ir XL Fondo - planuoja minti sparčiai, sportiškai, bet ne lenktyniauti. Neskiriamos jokios vietos, tik finišo laikas.

Pagrindinė ir XL Turistas - tikslas finišuoti per laiko limitą, galbūt važiuos ramiai. Neskiriamos jokios vietos, tik finišo laikas. 

Pasirinkus abi dienas tą pačią distanciją, bus skaičiuojama bendra įskaita. Jei sekančią dieną pakeisite distanciją - neliks bendros įskaitos.

 Nesvarbu į kokią grupę užsiregistravote, jei atvažiuosite 1-3 savo distancijoje, laimėsite tam skirtus prizus.

Grupės tik rekomendacinės, nes tempą reguliuos aplinkybės ir jūsų valia. Pradėjote lenktyniauti, bet koja neina, aplink labai gražu ir norisi apsidairyti, todėl persijungėte į Turisto būseną. Nežadėjote lenktyniauti, bet starte gera energija, smagi kompanija – įjungėte Sporto režimą ir pirmyn. Norite pasimėgauti trasa ir apylinkių vaizdais, žinote kad labai neskubėsite - Turisto grupė. Važiuokite kaip jums patinka. 

Sporto grupė lenktyniauja dėl vietų ir prizų, kas pirmas. Fondo grupės dalyviai tiesiog mėgsta greitai važiuoti, skuba įveikti trasą, bet nesivaržo dėl prizų, dėl vietų. Turistai važiuoja ramiai, grožisi aplinka. Jų tikslas įveikti trasą per kontrolinį laiką.

 

Apdovanojimai, rezultatai

Tik vienai dienai registruoti finišavę dalyviai gauna atminimo medalį. Abiems dienoms iš anksto registruoti ir finišavę dalyviai gauna specialų atminimo prizą. Nors vieną dieną finišavęs dalyvis patenka į 4 etapų Dviratų Gran fondo turo‘ 2018 bendrą įskaitą.

 

1) Sportas. Gravel lenktynės. Pagrindinės ir XL trasos 2 dienų bendros įskaitos nugalėtojai apdovanojami išskirtiniu prizu. Kiti 2-3 v. prizininkai taurėmis. Apdovanojimai įteikiami finišavus Vilniuje ir suskaičiavus rezultatus, kad įsitikinti pergale.

Tik vieno etapo 1-3 vietų laimėtojai (kurie nevažiuoja sekančią dieną) apdovanojami medaliais iškart po finišo.

Lenktynės vyksta nuo starto iki finišo sąžiningos konkurencijos ir pasitikėjimo principu. Dėl prizų rungtyniaujantys dalyviai turi griežtai laikytis trasos maršruto pagal gpx bylą. Nusukus nuo trasos, būtina grįžti į tą patį tašką ir važiuoti toliau pagal maršrutą. Draudžiama trumpinti, keisti trasą.

Prizai bus įteikti pagal rezultatus finišo vietoje. Visų prizinių vietų laimėtojai per 2 dienas privalės atsiųsti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. savo gpx failą ir nuorodą į garmin/strava/polar ar kitą platformą su įrašytu lenktynių rezultatu ir trasa. Teisėjai patikrins ir jei bus esminių pažeidimų, anuliuos rezultatą. Tuo atveju dalyvis privalės gautus prizus gražinti organizatoriams. Tikimės, kad to neprireiks.

Viskas pagrįsta sąžiningumu ir garbingu elgesiu. Jei teisėjai manys, kad dalyvis negali pretenduoti į prizą, bet jis ginčys sprendimą ir nesutiks su teisėjų išvadomis – toks dalyvis bus paskelbtas DSQ, jo rezultatas anuliuotas ir tai viešai paskelbta Dviratų tinklapyje ir FB. Visi dalyviai-lenktynininkai registracijos metu ir pasiimdami starto numerį sutinka su šiom sąlygom.

 

2) Fondo ir Turistai važiuoja kaip jiems patogiau, jų rezultatas fiksuojamas finiše ir pateikiamas bendrame sąraše. Jie nesivaržo dėl vietų ir prizų. Visi dalyviai turi laikytis trasos ir važiuoti pagal gpx failą. Su grupe kartu finišavę dalyviai gauna tą patį finišo laiką.

Jei dalyviui būtinai prireikė nusukti nuo trasos, ją sutrumpinti ar jos nebaigti – jis turi pranešti apie tai teisėjams. Rezultatuose tai bus pažymėta.

 

Nakvynė Kaune

Organizatoriai siūlo nakvynę palapinėse Lampėdžių kempinge Kaunas Camp Inn visiems finišavusiems. Kitais nakvynės Kaune variantais dalyviai pasirūpina patys.

 http://www.campinn.lt/kempingas-1/

Kaina žmogui 8 eur, pats susimoka kempingo administracijai. Kempinge dušai, virtuvė, saugoma teritorija. Būtina prirakinti dviratį su savo spyna. Ramybės laikas kempinge nuo 20 val. draudžiama triukšmauti, lėbauti, vartoti alkoholį. Šalia Lampėdžių ežeras, pliažas. Netoli kavinės, maisto parduotuvės. Iki Kauno centro ir senamiesčio 5 km dviračių taku.

Organizatoriai prieš startą paims dalyvio kuprinę su jo daiktais nakvynei (palapinė, miegmaišis, kilimėlis, spyna, kt.) ir nuveš į kempingą. Kitą dieną jie bus parvežti į finišą Vilniuje.

 

Grįžimas iš Kauno, Vilniaus. Rekomenduojame autobusu su dviračių laikikliais www.autobusubilietai.lt arba traukiniu https://www.traukiniobilietas.lt/portal/

 

Parkavimas Vilniuje. Upės g. prie starto žalia parkavimo zona, šeštadienį 8-18 val. 1 val/30 cnt. Sekmadienis nemokamas. Arba palikti už mokamų zonų ribos, Žirmūnuose pvz. PC IKI prie žiedo ar toliau prie RIMI ir atvažiuoti į startą dviračiu palei Nerį. Netoli, keli km.

Parkavimas Kaune. Prie kempingo parkavimas mokamas, aikštelė maža, mašinas palikti draudžiama. Palikti galima netoli Raudondvario pl. prie PC ar kur nemokama ir atminti iki starto.

 

Privalomas dalyvio inventorius

Startuodami dalyviai privalo turėti nurodytus daiktus. Prieš startą vyks atsitiktinis dalyvių patikrinimas dėl privalomo inventoriaus. Neturint šių daiktų, pasiūlysime nevažiuoti ir negražinsime startinio mokesčio.

Būtinas šalmas, telefonas ar navigacijos įrenginys su įrašyta trasos gpx byla, ryški apranga, veikiančios šviesos (mirksiukai) dviračio priekyje ir gale. Būtina pompa (ar CO2 balionėliai su įrenginiu), atsarginė kamera (rekomenduojamos dvi), mentelės padangos montavimui, daugiafunkcinis įrankis. Būtina didelė 0,75 l gertuvė (bet geriau dvi) ar kuprinė su talpa vandeniui, pinigai (bent 15 eur).

Rekomenduojamas powerbankas telefonui ar navigacijos įrenginiui tiekti energiją (renginio trukmė 5-8 val.) jo išsikrovimo trasoje atveju. Energetinių batonėlių, geliukų ar kitokio maisto atsarga su savimi. Apranga pagal orą. Kremas nuo saulės! Akiniai nuo saulės. Kepurėlė ar kaklaskarė galvai.

 

Bendra tvarka

Numeris tvirtinamas ant vairo, negalima jo užlankstyti ar kitaip paslėpti. Abi dienas važiuojantis dalyvis gauna vieną numerį. Kontrolės punkte būtina pažymėti numerį antspaudu.

Starto vietoje nurodytu laiku organizatoriai duoda startą ir visi važiuoja dviračių takais iš miesto nurodytu maršrutu. Maratono eigoje dalyviai išsiskirsto į grupes pagal savo tempą ar pavieniui ir važiuoja pasirinktą trasą jiems patogiu greičiu, sustodami pailsėti, pavalgyti, atsigerti kada jiems patogu. Dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.  

Dalyviai turi važiuoti tuo maršrutu, kuriam užsiregistravo.

Finišavus iškart privaloma pasižymėti finiše savo laiką.

 

Saugumas trasoje.

Žvyrkelių danga būna slidi ir blogas sukibimas su padangomis dėl biraus grunto, smulkių akmenukų ir smėlio. Ypač slidu, pavojinga ir dviratis gali būti sunkiai valdomas nuokalnėse, posūkiuose. Todėl būtina įvertinti dviračio greitį, trajektorijas. Keliai vietomis siauri, su staigiais posūkiais, kuriuose blogas matomumas. Būtina įvertinti savo elgesį ir galimai atvažiuojančią iš priekio mašiną.

 

Būtina reguliariai gerti ir valgyti trasoje, kad neištiktų dehidratacija ir nusilpimas. Visada turėti  vandens gertuvėje. Dar geriau pasirūpinti izotoniniu ar hipotoniniu gėrimu, nusipirkti tam skirtų sporto papildų. Renginio partneris „Maistas Sportui“ parduotuvių tinklas.

Gerti ir valgyti labai svarbu, nes buvo atvejis, kad po Jonavos gran fondo dalyviui teko kviesti greitąją, nes per mažai gėrė trasoje ir ištiko didelė dehidratacija ir šilumos smūgis.

Pajutę perkaitimo, šilumos smūgio požymius slėpkitės ir ilsėkitės pavėsyje, gerkite daugiau vandens, apsišlakstykite veidą ir kūną vandeniu.

 

Dalyvio atsakomybė. Dalyviai patys atsako už savo turtą ir sveikatą, materialinę ir kitokią žalą sau ir aplinkiniams susijusią su dalyvavimu renginyje. Dalyviai neturi jokių pretenzijų organizatoriams dėl nelaimingų atsitikimų ar materialinių nuostolių.

 

Detalus trasų aprašymas:

Visur vadovautis GPX faile įrašyta trasa, šiuo aprašymu ir sveiku protu, pasirenkant geriausius variantus kaip važiuoti, kaip kirsti sankryžas, kaip elgtis važiuojamoje dalyje.

 

1) Vilnius-Kaunas 140 km Pagrindinė trasa; XL trasa 168 km birželio 23 d.

Startas Vilniuje, Upės g. prie Balto tilto, futbolo Fanų zonoje.

Pagrindinė ir XL trasa ta pati iki Rykantų> Bražuolės upelio.

Per pievą iki dviračių tako šalia upės > dviračių taku iki Vingio parko tilto > Birutės g. > Latvių g. > nuo gatvės dvivėžis takelis į Karoliniškių parką. Pakilus dalį šlaito, kairėn atsišakoja MTB vienvėžis takelis ir eina šlaitu šalia aptvertos teritorijos, kol išlenda į sausą smėlėtą upelio vagą su tiltuku > aukštyn ilga žvyruota įkalnė platus geras takas > per Karoliniškes iki Sietyno g. - Loretos Asanavičiūtės g. sankryžos > nusukimas į žvyruotą keliuką šalia aplinkkelio > dešinėn į Gudelių g. pervažiuoti aplinkkelį > už jos kairėn MTB miško keliukas > nusileidimas nuo šlaito MTB takeliu iki dviračių tako statybos pradžios > smėlėtas remontuojamas ruožas, geriausia persikelti dviratį per barjerą į gatvę ir gatve pervažiuoti neries tiltą ir vėl užsikelti dviratį per barjerą į dvirtakį > šalia gatvės dvirtakiu pro Gariūnus iki posūkio į Maxima Bazę > pagal maršrutą, privažiavus susikirtimą su plentu sukti kairėn į dviračių taką iki Grigiškių pagal plentą > per Grigiškes kaip nurodyta, kirsti Vokę > išvažiavus į Lentvario g. iki sankryžos su rodykle "Rykantai" > kai baigsis asfaltas prasidės žvyrkelis, bus stati ilga įkalnė > iki plento, po juo palindimas ir pagal maršrutą > ilgas seno kelio grindinio ruožas > nusukimas link Bražuolės.

 

DĖMESIO. Už Grigiškių ilgas ruožas be parduotuvių. Vandens sodybose pas žmones arba pasirūpinti Grigiškėse.

 

2) Miške prieš Panerių turistinę trasą išsiskiria Pagrindinis ir XL trasos.

- Pagrindinė trasa trumpiausiu keliu iki kelio Vievis-Maišiagala.

- XL trasa apvažiuoja visą Panerių turistinę trasą. Labai smagus gražus kelias ir vaizdai.

Išvažiavę į plentą abi trasos suka žvyrkeliu link Kazokiškių. Zabarijoje keliai išsiskiria. Toliau skaityto kiekvieną trasą atskirai.

 

2.1. XL trasa suka į šiaurę laukų keliukais link Paparčių ir pavingiavęs išlenda į Paparčių žvyrkelį. Toliau pagrindiniu žvyrkeliu iki Paparčių. Ten parduotuvė > Mikalaučiškės > link Neries > keliukas palei Nerį iki Zūbiškės. Zūbiškėse kertant plentą, šalia parduotuvė > žvyrkeliais iki Palomenės. Palomenėje parduotuvė > sukti į Eitekonis, žvyrkelis, paskui asfaltas iki geležinkelio pervažos ir sankryžos su posūkiu kairėn. Čia vėl susitinka Pagrindinis ir XL maršrutai ir tuo pačiu keliu mina į Kauną.

 - Pagrindinė trasa nuo Zabarijos suka tiesiai į Kazokiškes. Kazokiškėse šoninėje Lakštingalų g. yra parduotuvė. Iš jos galima tiesiai išvažiuoti į Paparčių kelią. Iš Paparčių plento kaip nurodyta, geras miško kelias link Želvos, ilgas žvyrkelių ruožas iki pat Žaslių. Jokių parduotuvių tame ruože nėra, tik vandens pas žmones. Žasliuose centrinėje aikštėje parduotuvė. Iki Kaišiadorių asfaltas. Kaišiadoryse Gudienoje pramogų centras "Pas Radvilą" kavinė-picerija, šalia parduotuvė. Toliau Kaišiadorių pakraščiu iki Miežonių, kur susitinka XL ir Pagrindinė trasos. Kaišiadoryse pakeliui trasoje prie glž. stoties yra parduotuvė.

 

Kelias iki Kauno visiems.

2.2. Už Kaišiadorių asfaltas, paskui žvyrkelis laikais, miškais iki Pravieniškių. Pravažiavus Pravieniškių gyvenvietę ir kirtus geležinkelį 3-čią kartą, sukti dešinėn į žvyrkelį. Ties pervaža netoli posūkio prie pagrindinio kelio parduotuvė. Fainas žvyrkelis iki Grabuciškių. Grabuciškėse teks išvažiuoti į autostradą ir 2,2 km apie 5 min važiuoti autostrados kelkraščiu, kuo arčiau dešinės. Kito kelio čia nėra.

Toliau pagal trasą, nusukimas nuo autostrados iki sodų, ir sodų keliais į Karčiupį. Visur yra varteliai (nes pagrindinė gatvė gali būti uždaryta), visi sodai pilnai pravažiuojami geri keliukai. Toliau Rudens g. pro pagriuvusį tiltą iki Neveronių. Iš Neveronių asfaltas pro Sergeičikus iki Ramučių. Ramučiuose prie sankryžos IKI. Ten šviesoforo sankryža, per ją kertate Jonavos g. ir 50 m. kelkraščiu iki nusukimo į Gimtinės g. Pagal maršrutą į Narėpus > dviračių takas > miško kelias > asfaltas > nuokalnė į Kleboniškį. Pagrindinėje Kleboniškio gatvėje pasukus dešinėn yra parduotuvė. Mums reikia kairėn į Kauną. Išvažiavus iš Kleboniškio, netoli už autobusų stotelės miške kelio kairėje prasideda puikus dviračių takas, kuris atves iki pat finišo. Toliau važiuojate šiuo dviračių taku iki sankryžos su Jonavos g. Kirtus Jonavos g. geriausiai toliau važiuoti dešine puse pro kempingą, Jozitos degalinę, kavines kol baigsis siauras šaligatvis ir vėl prasidės dešinėje gatvės pusėje platus patogus dviračių takas. Neverta 2 kartus kirsti Jonavos g. į kapinių pusę ir atgal, nes ilgai laukti prie šviesoforų.

Jonavos g. dviračių takas iki Kauno pilies, ties "auksiniu tualetu" apsisuka ir pervažiuojate Vilijampolės tiltą. Už tilto dviračių takas link Raudondvario. Dalis dviračių tako Brastos g. nuadyta, vyksta gatvės remontas, teks pravažiuoti susiaurinta gatve iki Neste degalinės. Toliau geras dviračių takas šalia Raudondvario pl. ir palei Nemuną iki Lampėdžių ežero, jo pakrante iki Lampėdžių kempingo.

Finišas kirtus raudonų plytelių juostą ties gėlynu prie įvažiavimo į kempingą.

 

3) Kaunas-Vilnius birželio 24 d.

Pagrindinė trasa 136 k,

XL trasa 179 km

Startas prie Lampėdžių kempingo Kaunas Camp Inn 10 val.

Pagrindinė ir XL trasos skiriasi, jos susijungs tik Semeliškėse.

 

4) Pagrindinė trasa iki Grabuciškių važiuoja tuo pačiu keliu pro Vilijampolę> Jonavos g. > Kleboniškį > Ramučius > Sergeičikus > Neveronis>Karčiupio sodus, kaip 06.23 d. atvyko į Kauną. Nuo Karčiupio iki Grabuciškių trumpą atkarpą 2 km teks važiuoti greitkelio Kaunas-Vilnius pagalbine juosta prieš eismo kryptį. Prašom važiuoti kuo arčiau kairio kelkraščio. Pagalbinės juostos plotis ~2,5 m ir mašinų eismas ten nevyksta.

Grabuciškėse pagrindinė trasa neria dešinėn po greitkeliu link Kauno marių, į seną kelią. Išdaužytu asfaltu nusileidus iki marių poilsiaviečių, reikės sukti 90 laipsnių kairėn į mišką ir kilti tiesiu plačiu labai smėlėtu keliuku į šlaitą. Toje vietoje nusukus iš asfalto į mišką, į šlaitą išsišakoja tarsi 3 keliukai. Rinktis kraštinį kairį plačiausią. Važiuoti nepavyks, tik stumtis ~200 m. Šlaito viršuje prasideda geras tvirtas miško kelias, kuris pagal gpx išves iki Rumšiškių.

Nuo Rumšiškių geras asfaltuotas kelias pro Rusonis > Baublius > Žiežmarius į Mūro Strėvininkus. Tik prieš Žiežmarius bus keli km žvyrkelio. Už Mūro Strėvininkų prasideda žvyrkelis pro Burbiškės > Jagėlonys > Šakaldonys > Žuvyčiai > Aleksandrava iki plento Vievis-Aukštadvaris. Plente sukti kairėn į Semeliškes ir už 130 m dešinėn pakilti į Semeliškių miestelį. Ten kontrolinis punktas.

Semeliškėse susitinka pagrindinė ir XL trasos.

 

5) XL trasa iš Kauno išvažiuoja pro Vilijampolę > senamiestį. Už Vytauto bažnyčios, pralindę po Aleksoto tiltu, laiptais pakilti į Karaliaus Mindaugo pr. ir važiuoti link Kauno Akropolio viršutiniu šaligatviu palei Nemuną (nes apatinis takas remontuojamas). Ties Akropolio parkingu bus nusileidimas į dviračių taką Nemuno krantinėje prie vandens, kuris nėra remontuojamas. Tas dviračių takas atves iki Panemunės tilto. Pervažiavus tiltą, nusukti į A. Smetonos alėją palei Nemuną ir per Birutės g. išvažiuoti į Vaidoto g. ir per Kariūnų pl. išlysti į Marijampolės pl. Jį kirtus važiuoti per Rokelius į Patalmušėlį. Gerą asfaltą pakeis skaistykla-tarka žvyrkelis, kuris atves į Pakuonį. Ten parduotuvė. Iš Pakuonio dešinėn į Ašminta > pagal trasą į Prienus. Ten pervažiuoti tiltą per Nemuną ir už jo antras posūkis kairėn į Pušyno g. iki galo. Ten miško pakraštyje Žvėrinčiaus dviračių takas, kuris atves į Birštoną. Už  Birštono išvažiuoti į Aukštadvario A16 plentą ir keli km iki nusukimo į žvyrkelį link Širviniai. Žvyrkeliais privažiuosite Voseliūnų kaimą, ir nusileisite prie kabančio tilto per Verknę. Atsargiai po vieną įveikę tiltą, važiuokite pagal trasos gpx. Už tilto takelis per pievą dešinėn pakyla į šlaituką ir išlenda į didesnį keliuką. Šitas keliukas per statų ilgą šlaitą pakils į didesnį žvyrkelį, kuriuo išvažiuosite į Jiezną. Jiezne parduotuvės. Nuo Jiezno iki Semeliškių vaizdingi vingiuoti geri žvyrkeliai, gravel fondo svajonių trasa.

 

6) Nuo Semeliškių pagrindinė ir XL trasos pro Trakus iki Lentvario važiuoja tuo pačiu keliu.

Nuo Semeliškių žvyrkeliai iki Vievininkų-Rusakalnio kelio. Tada asfaltu į šiaurę iki sankryžos į Mustenius. Sankryžoje sukti dešinėn ir labai fainas žvyrkelis pro Daniliškes į Kudrionių giria. Iš jos miško ir pusiau MTB keliukas iki žvyrkelio. Tas MTB keliukas buvo paženklintas kabančiomis stop-juostomis. Žvyrkelyje į dešinę ir pavažiuoti kelis km iki posūkio prie Akmenos ežero. Palei ežerą vaizdingas kalvotas žvyrkelis, kuris išlys į Vievio-Trakų plentą. Plentu važiuokite iki sankryžos į Totoriškes, Užtrakio dvarą. Prie sankryžos didelė parkavimo aikštelė. Jos pakraštyje prasideda geras siauras dviračių takas į pačius Trakus. Galima važiuoti į gatve, bet takas tikrai smagus, gražūs vaizdai į Trakų pilį. Takas atves iki Senosios Kibininės ir išlys į gatvę.

Trakuose daug žmonių, turistų. Kam reikia nuvažiuoti į IKI, Maxima prekybos centrus, apsuks ratuką per centrą ir turės grįžti į trasą Lukos ežero pakrantėje. Per medinį ežero tiltą persikėlus į kitą krantą iškart sukti kairėn ir takelis palei ežerą išves iki sekančio tilto per Nerespinkos ežerą, į Žemaitės g. galą. Asfaltuota gatve iki sankryžos su Skaisčio g. kur bus rodyklė į Holokausto aukų atminimo vietą ir Varnikų pažintinį taką. Tiesus platus Varnikų pažintinio tako žvyrkelis išves į Lentvario plentą. Kas turi laiko ir jėgų, rekomenduoju prasukti vingį visu Varnikų pažintiniu taku. Bus posūkis dešinėn pro vartus ir rodyklė į visą taką.

Išvažiavus į Urėdijos g. sukti kairėn ir tai tiesus asfaltuotas kelias į Lentvarį. Už geležinkelio pervažos Lentvario gatvė iki žiedo šalia kitos pervažos.

Čia pagrindinės ir XL trasų keliai išsiskiria.

 

7) Pagrindinė trasa apsukus žiedą kerta glž. pervažą ir toliau visą laiką pagrindiniu keliu Vilniaus g. > Lentvario g. pro Mūrinę Vokę važiuoja iki A16 kelio ir Savanorių per. susikirtimo.

 

8) XL trasa žiede prieš pervažą nekirtusi geležinkelio suka dešinėn Vokės g. į Trakų Vokę. Apdaužytas asfaltas pavirs žvyrkeliu, paskui vėl asfaltu. Privažiavę Trakų Vokės dvarą ir parką apsukti ratą pagal gpx, su apžvalgos aikštele ir puikiu vaizdu į dvaro parką. Iš dvaro parko išlįsti į Eduardo Andre, kuri atves iki tiltelio per Vokę. Už jo keliukas į šlaitą ir geležinkelio kirtimas. Pagal trasą į Lentvario g ir iki A16-Savanorių g. sankryžos. Toje sankryžoje viadukas per savanorių per ir kelias iki EMSI degalinės. Nuo degalinės kairėn atsišakojimas į senojo Vilnius-Kaunas plento atkarpą. Istorinio kelio pradžioje dešinėje paminklas 1831 m. sukilėliams lietuviams ir lenkams mūšio vietoje su carinės Rusijos kariuomene. „Už mūsų ir jūsų laisvę“ aktualu šiandieninės geopolitinės situacijos ir Rytų politikos fone.

Puikus nusileidimas istoriniu grindiniu į Savanorių pr. ir toliau prospekto pakraščiu link centro. Kas nenori gatve, šalia platus šaligatvis.

 

SVARBU! Kirtus Savanorių-Vilkpėdės g. sankryžą iškart šviesoforas per Savanorių per. į kitą jo pusę. Pavažiavus 150 m. šaligatviu palei gatvę link centro, nusukti kairėn į aikštelę prie ofiso, kuri yra Elektrėnų g. pradžia. Šita Elektrėnų g. išvažiuosite prie Neries, palindę po tiltu išlįsite prie Circle K degalinės, ir pro ją ir ERGO aikštelę išvažiuosite į šaligatvį, kuris tuos atves į Vingio parko pakraštį.

Per Vingio parką iki pėsčiųjų tilto per Nerį. Už jo išvažiuoti į Pušų g. ir ja važiuoti iki sankryžos su Vytauto g.

Finišas prie „Žvėryno smuklės“ ir šventinė pabaigos vakarienė pagal maisto taloną.