Kaunas–Marijampolė–Kaunas dviračių maratonas 2017-05-28
 

Kaunas-Marijampolė-Kaunas Gran Fondo nevaržybinis dviračių maratonas 2017 m. gegužės 28 d.
Tikslas - paminėti istorines 1924 m. birželio 22 d. pirmas dviračių varžybas Kaunas-Marijampolė-Kaunas, pagerinti savo ištvermę ir populiarinti ilgo nuotolio dviračių maratonus.

K-M-K Gran Fondo dviračių maratonas startuoja 7-tą kartą. Gran fondo dviratininkų tradicija atsirado Italijoje prieš 100 metų. „Gran fondo“ reiškia „didelį pamatą, ilgą distanciją, didelę ištvermę“. Gran fondo – tai masinės dviračių mėgėjų varžybos ir nevaržybiniai maratonai ilgoje distancijoje virš 100 km, dažnai su žvyrkelių ar grindinio atkarpomis. Italijoje gimusi tradicija populiari Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

K-M-K startas ir finišas prie Stop & Go Food City kavinės Europos pr. 99, Kaune
Stop&Go - sustok ir pasikrauk naujų jėgų! http://stopandgo.lt/
Išankstinė registracija iki gegužės 25 d. http://dviratai.lt/kaunas-mariampole/kaunas-mariampole-registracija.htm
Iš anksto registruotiems dalyviams atminimo medaliai po finišo.

Startas 10 val. Numerių išdavimas ir registracija vietoje ryte nuo 9 val.
Tarpinis finišas Marijampolėje, Vytauto parke Šv. Margaritos g. prie organizatorių automobilio iki 15:30 val.
Finišas ir laiko fiksacija Kaune Stop & Go Food City kavinėje uždaromas 20 val.

4 trasos: 80/160 km Klasikinė, Plentas, MTB ir nauja Ultra 300 km super-ilgų nuotolių mėgėjams.
Galima važiuoti pusę distancijos (80 km) Kaunas-Marijampolė ar pilną 160 km K-M-K.1) Klasikinis maršrutas 150 km, asfaltas ir 11 km žvyrkelio. Lengviausias, ramaus eismo. Vidutinė važiavimo trukmė ~6-8 val. Maitinimo punktai Kazlų Rūdoje, Marijampolėje ir Gudeliuose. 

https://www.strava.com/routes/8837638 

 2) Plento maršrutas 153 km tik asfaltas. Vidutinė važiavimo trukmė ~5-7 val.Maitinimo punktai Kazlų Rūdoje, Marijampolėje ir Gudeliuose.

https://www.strava.com/routes/8839137 

3) MTB maršrutas 160 km asfalto, žvyrkelio, miško ir laukų keliais. Maitinimo punktai Kazlų Rūdoje, Marijampolėje ir Klebiškyje. Vidutinė važiavimo trukmė ~8 val.

http://www.bikely.com/maps/bike-path/kmk-mtb-1 

4) Ultra 300 km trasa https://www.strava.com/routes/8839916 

Informaciją dėl Ultra 300 km distancijos ir sąlygų žiūrėkite žemiau.

 

Strava naudotojams Plento, Klasikinės ir Ultra 300 km renginiai, įveiktų distancijų įkelimui, segmentams https://www.strava.com/clubs/KMK-Gran_Fondo 


Maršruto peržiūrai ir sekimui telefone rekomenduojame GPX Viewer programą.

 

Važiavimas savarankiškai su navigacija pagal duotą maršrutą. Gal atsiras trasą važiavę žmonės, prie kurių susidarys grupės.
Stravoje bus paskelbti trasų greičio ruožai (segmentai), kartu su informacija apie trasas iki 05.25 d. Segmentų nugalėtojams Maistas Sportui prizai. Informacija bus renginio temoje http://dviratai.lt 

Kiekviename maršrute bus lydintis transportas, maitinimo ir kontrolės punktas. Iš anksto registruoti dalyviai prieš startą gaus maršruto aprašymą ir žemėlapį. Registruotiems vietoje - pagal galimybes.

Maitinimo punktuose pakeliui į Marijampolę ir atgal į Kauną bus pasiūlyta atsigerti ir užkasti. Jie veiks ribotą laiką. Maitinimo punktas visoms grupėms Kazlų Rūdos centre, prie PC IK veiks iki 13:30 val. 
Visiems punktas Marijampolėje iki 15:30 val. Klasikinei ir Plentui Gudeliuose iki 18:00 val.
MTB grupei Klebiškyje iki 18:30 val.

 

Registracija iki gegužės 25 d. 23 val. per  http://dviratai.lt/kaunas-mariampole/kaunas-mariampole-registracija.htm
I
šankstinė registracija galioja tik užpildžius duomenis ir sumokėjus startinį mokestį 11 eur (Ultra 300 km 17 eur) iki 05.25 d. į  VšĮ „Dviratai“ sąskaitą nr. LT707300010124710435, AB bankas „Swedbank“. Mokėjimo paskirtyje nurodyti: KMK ir dalyvio vardą pavardę (visų dalyvių, jei mokama už kelis).
Trims ir daugiau šeimos nariams 15 proc. nuolaida. Mokestis ir registracija starto vietoje 15 eur.
Nepilnamečiai gali dalyvauti tik su tėvais ar globėjais, pateikus jų raštišką sutikimą numerio išdavimo metu starto vietoje. Rekomenduojama ne jaunesni kaip 2001 m. gimimo.

 

Dalyvis gauna: 2 maitinimo talonai šiltam maistui Marijampolėje ir Kaune; 2 maitinimo punktai trasoje; lydintis transportas ir pagalba trasoje; laiko fiksavimas, dalyvio atminimo medalis (iš anksto registruotiems). Su maitinimo talonu dalyvis gaus bendrą patiekalą kavinėje „Nica“ Laisvės g. 24, Marijampolė ir bendrą patiekalą kavinėje Stop & Go Food City po finišo Kaune. Plento ir MTB Sporto grupėms Marijampolėje maitinimas prie organizatorių mašinos (vietoj kavinės Nica). Trasos žemėlapis tik iš anksto užsiregistravusiems iki gegužės 25 d. Vietoje – pagal galimybes.Važiavimo tvarka

Po bendro starto prie „Stop & Go Food City“ dalyviai iš eigos pagal savo tempą išsiskirsto į grupes ar pavieniui ir važiuoja pasirinktą trasą jiems patogiu greičiu, sustodami pailsėti kada jiems patogu. Dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.
Dalyviai turi važiuoti tuo maršrutu, kuriam užsiregistravo. Trasoje galima keisti maršrutą (iš MTB į Klasikinį ar Plento), informavus tarpiniame punkte. Tarpiniai punktai nurodyti kiekvienai trasai. Visi dalyviai privalo pasižymėti maitinimo punktuose, gaudami antspaudą ant numerio. Visiems privalomas kontrolinis punktas Marijampolėje Vytauto parke Šv. Margaritos g. prie organizatorių automobilio. Iš Marijampolės kiekvienas išvažiuoja sau patogiu laiku pavieniui ar su savo grupe.

 

Rekomenduojame įsirašyti trasos maršrutą į telefoną ar navigatorių. Trasos bus paskelbtos gegužės 25 d. Maršrutai nepaženklinti, bet lengvai atpažįstami. MTB trasos dalyviams būtinas navigatorius ar telefonas su įrašyta trasa. Dalyviai starte gaus maršruto aprašymą ir žemėlapį, bus instruktažas. Važiavimas vyksta bendro naudojimo keliuose be eismo apribojimų, visi dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir kiekvienas atsakingas už savo elgesį bei jo pasekmes.

Kam per ilgas visas maršrutas, siūlome iš Marijampolės grįžti „Kautros“ autobusais, kurie veža dviračius nemokamai, bilietas tik keleiviui.  Arba rezervuotis vietą dviračiui už 1,5 eur perkant bilietą iš anksto.  Iš Marijampolės daug autobusų į kitus miestus.
Dalyviai su maitinimo talonu kavinėje „Nica“ Laisvės g. 24 gaus specialiai paruoštą maisto porciją (blyneliai su varške) arba užsisako iš meniu savo sąskaita. Kavinė „Nica“ kviečia lankytojus jaukiose erdvėse ir lauko terasoje paskanauti ypatingųjų, itališkų rankų darbo picų, salotų ir kepsnių. https://www.facebook.com/pages/Nica/1572473103040814?fref=nf

 

Po finišo kavinėje Stop & Go Food City Europos pr. 99, Kaune dalyviai su maisto talonu gaus specialiai paruošto patiekalo porciją (plovas) arba užsisakyti iš meniu savo sąskaita.
Stop&Go kavinė prieš startą dalyviams už spec. kainą pasiūlys sveikuolišką kokteilį Energijos pliūpsnis (medus, bananai, braškės, apelsinai) ir pusryčius su gardžiu sumuštiniu ir kava/arbata.
Dalyviai privalo važiuoti tvarkingu dviračiu. Pasiimti su savimi atsarginę kamerą, pompą, menteles padangos montavimui, daugiafunkcinį įrankį, pinigų, gertuvę, telefoną. Apsirengti pagal orą. Rekomenduojamas šalmas, kepurė ir akiniais nuo saulės. Esant saulėtam orui – įdegio kremas su didele apsauga nuo UV spindulių. Galima pasiimti vieną nedidelę kuprinę su asmeniniais daiktais, papildomais rūbais ir padėti ją lydinčią mašiną, kur pasiimsite ko reikia maitinimo punktuose ar finiše. Lydinčiose mašinose bus pompa, atsarginių kamerų (pardavimui), vanduo, sausainiai, meduoliai. Nepataisomai sulūžus dviračiui ar kitu rimtu atveju organizatoriai paims dalyvį su dviračiu į savo mašiną ir paveš iki Marijampolės ar į Kauną renginio pabaigoje. Vietų skaičius ribotas. 

 

Ultra 300 km informacija

Ultra 300 km startinis mokestis 17 eur.  Galioja tik išankstinė registracija, vietoje registracijos nebus. Jei Ultra 300km grupėje per išankstinę registraciją iki gegužės 25 d. susirinks mažiau nei 5 dalyviai, šita distancija 05.26 d. iki 12 val. bus atšaukta ir startinis mokestis gražintas. Ultra dalyviai starto vietoje nuo 9 val. galės persiregistruoti į kitas Gran Fondo trasas, atsiimant mokesčio skirtumą. 

Ultra 300km startas 7 val. ryte prie Stop & Go Food City kavinės. Finišas uždaromas 22 val. 
Laiko limitas 15 val. Finišavusiems virš laiko limito rezultatas bus įskaitytas pagal jų pateiktą įrašą. Visi Ultra 300 km dalyviai turės pateikti distancijos įveikimo įrašą per Strava/Endomondo ar kt. platformą, atsiuntę nuorodą el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. iki 05.30 d.
Per 15 val. pravažiavę Ultra 300 km distanciją, dalyviai gaus kvalifikaciją dalyvauti iššūkyje „Aplink Lietuvą“ 07.20-22 d. (kurią patvirtins jo organizatoriai). 
Visi įveikę Ultra 300 km distanciją gaus specialų atminimo medalį.

Ultra 300 km dalyviams maitinimas kontrolės punktuose arba savarankiškai. Kontrolės punktai Pilviškiuose, Vištytyje ir Marijampolėje veiks ribotą laiką. Negalinčius tęsti kelionės dėl rimtų priežasčių paims pagalbos mašina. Mašinoje galima pasidėti vieną kuprinę su daiktais, kurie bus prieinami kontrolės punkte. Mašinoje bus pompa, atsarginių kamerų (pirkti), vandens, maisto. Dalyviai privalo turėti ant dviračio atsargines kameras, pompas, remonto rinkinį, maisto ir vandens, pinigų, pakrautą telefoną, navigacijos įrenginį trasos maršrutui sekti. Lydinčios mašinos tel. nr. bus paskelbtas starto vietoje.

Ultra 300 km dalyviai gali važiuoti grupe ar pavieniui. Planuojantiems dalyvauti iššūkyje „Aplink Lietuvą“ rekomenduojame minti vieniems savarankiškai, kad geriau įvertinti savo pasiruošimą pagal iššūkio sąlygas. 

Ultra 300 km dalyviai, įvertinę savo jėgas Pilviškiuose galės trumpinti kelią ir toliau važiuoti Plento 80/160 km distanciją į Marijampolę. Tuo atveju jiems bus įskaitytas Plentas vietoj Ultra. Tik negaus maitinimo ir pagalbos trasoje, skirtos 10 val. startavusiems dalyviams. (arba sulauks jos Marijampolėje). 

 

Dalyvio atsakomybė. Dalyviai patys atsako už savo turtą ir sveikatą, materialinę ir kitokią žalą sau ir aplinkiniams susijusią su dalyvavimu renginyje. Dalyviai patys turi pasikeisti pradurtą kamerą kelyje. Dalyviai neturi jokių pretenzijų organizatoriams dėl nelaimingų atsitikimų ar materialinių nuostolių. 

 

Maitinimo punktais Kazlų Rūdoje ir Gudeliuose rūpinsis Arūnas t. 8-686-36022
Registracija vietoje, tarpiniu finišu Marijampolėje ir galutiniu finišu Darius t. 8-698-26426
Palyda ir pagalba kelyje Linas t. 8-699-33661

 

Organizatoriai VšĮ „Dviratai“ www.dviratai.lt
Stop&Go - sustoks ir pasikrauk naujų jėgų! 

Kavinė „Nica“ Marijampolėje - tikros itališkos rankų darbo picos, jauki aplinka.