VšĮ Dviratai per 2019-2021 m. įgyvendino projektą "Dviračių mėgėjų renginiai ir lenktynės sveikam ir aktyviam gyvenimui" (SRF-SRO-2019-1-0249) bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra. 

 Projekto idėja buvo surengti dviračių lenktynių ir renginių ciklą sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams 8 skirtingose vietose visoje Lietuvoje (Kaunas, Ukmergė, Vištytis, Šiauliai, Panevėžys, Elektrėnai, Gargždai, Kaišiadorys). Projekto metu, nepaisant COVID19 pandemijos sukeltų apribojimų ir karantino, pavyko įgyvendinti 14 renginių: Miestų taurės plento dviračių lenktynes, gravel maratonus, Gran Fondo, dviratininkų paradą.  Šių renginių tikslas buvo paskatinti dviračių mėgėjus reguliariai sportuoti, aktyviai judėti dėl pasiruošimo dalyvauti renginiuose ir mėgėjiškame dviračių sporte. Aktyviems žmonėms pasiūlyti skirtingi renginių formatai ir skirtingos dviračių sporto disciplinos: plento dviračių lenktynės, nevaržybiniai Gran Fondo maratonai, žvyrkelių lenktynės, dviračių šventės. Tokiu būdu kiekvienas norintis galėjo išsirinkti sau tinkamus renginius pagal pomėgius, fizinį pasiruošimą ir kur arčiau, įdomiau.

 

Karantino metu įvesti griežti apribojimai nesutrukdė dviračių sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams judėti lauke, reguliariai važinėti dviračiu ir atsiradus sąlygoms bei leidimams, dalyvauti masinėse „sportas visiems“ varžybose ir renginiuose. Iš viso 14-je projekto renginių dalyvavo 2385 dalyviai. Iš jų 2127 vyrai ir 258 moterys. Aktyviausi buvo 27-44 m. amžiaus žmonės (viso 1364). Gan aktyviai dviračiais važinėjo ir sporto renginiuose dalyvavo vyresni 45-54 m. dviratininkai (328). Dviračių sportas mažiau populiarus buvo jaunimo tarpe: 15-18 m. dalyvių 147; 19-26 m. dalyvių 240. Darome išvadą, kad jaunimui mokslas ir daugybė kitų veiklų, kitų sporto pasirinkimų nugalėjo norą dalyvauti dviračių renginiuose. Suprantame, kad šiai statistikai didelę įtaką padarė COVID pandemija ir karantino įvesti apribojimai. Projekto veiklos paskatino 712 naujus žmones įsitraukti į aktyvų gyvenimo būdą ir mėgėjišką dviračių sportą.

 

Labai džiaugiamės, kad jums buvo reikalingi ir įdomus mūsų renginiai, kad aktyviai juose dalyvavote. Svarbiausia – kad dalyvavimas mėgėjiškame dviračių sporte skatina reguliariai sportuoti ir rinktis aktyvų, sveiką gyvenimo būdą.

 

Sporto renginiams nuo Olimpiados, pasaulio čempionatų iki mėgėjiškų sporto varžybų ir švenčių reikia savanorių pagalbos. Esame labai dėkingi dviračių sporto savanoriams, kurių buvo net 187 šiame projekte.

 

Projekto renginiai buvo aktyviai viešinami socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje, viešos reklamos pagalba.  Pagal parodymų rodiklius, projekto renginių komunikaciją pamatė mažiausiai 34.299 žmonės (iš tiesų dar daugiau).

 

 Įgyvendindami šį Sporto rėmimo fondo lėšomis paremtą projektą ir bendraudami su paramą administruojančiu Švietimo mainų paramos fondu išmokome daug naujų dalykų dėl projektų administravimo ir įgyvendinimo. Ši patirtis bus naudinga tęsiant VšĮ „Dviratai“ veiklą.

 

Artimiausi mūsų renginiai į kuriuos pakviesime visus norinčius:

2021 rugsėjo 18 d. Vištytis Gravel dviračių maratonas (žvyrkeliai, MTB). 
2021 spalio 3 d. Elektrėnų Gran Fondo (plentas).

Informacija http://dviratai.lt/

 

 

Parengė projekto koordinatorius

Linas Vainius

VšĮ „Dviratai“ valdybos narys