Gran Fondo Ukmergė nevaržybinis dviračių maratonas 2019 gegužės 1 d.

 

 Tikslas – populiarinti dviračių maratonus ir aktyvų gyvenimo būdą.

 

Startas 10 val. Numerių išdavimas ir registracija nuo 8:45 val. gegužės 1 d.

Finišas ir laiko fiksacija Užupio kavinė Ukmergėje stabdoma 19 val.

Vieta: prie Užupio kavinės, Vilniaus g. 59 Ukmergė (kitoje gatvės pusėje priešais IKI) . Dalyvių mašinų parkavimas aplinkinėse gatvėse, prie kavinės vietų labai mažai.

Išankstinė registracija iki balandžio 28 d. http://dviratai.lt .  Iš anksto registruotiems dalyviams atminimo medaliai po finišo.

Maitinimo-kontroliniai punktai Širvintose, Upninkuose ir Bukonyse prie organizatorių automobilio. Punktai veiks ribotą laiką. Bus paskelbta prieš startą.

 

Trasos

108 km trasa Stravoje: https://www.strava.com/routes/18197989 

108 km trasa kas nenaudoja Stravos. Parsisiųsti gpx ar KLM (į telefoną) https://www.gpsies.com/map.do?fileId=sjbxbxtwlxgnrbem

165 km trasa Stravoje: https://www.strava.com/routes/18196303

165 km trasa kas nenaudoja Stravos parsisiųsti gpx ar klm trasos nuorodą https://www.gpsies.com/map.do?fileId=ibkbczviabwcwzoe

Važiuojama pagal laikrodžio rodyklę (priešingai nei 2018 m).

165 km Ukmergė-Pabaiskas-Bagaslaviškis-Širvintos-Kieliai-Bartkuškis-Musninkai-Čiobiškis-Liukonys-Upninkai-Markutiškiai-Prauliai-Bukonys-Deltuva-Ukmergė.

108 km Ukmergė-Pabaiskas-Gelvonai-Liukonys-Upninkai-Markutiškiai-Prauliai-Bukonys-Deltuva-Ukmergė.

Parsisiųsti gpx failus iš šių nuorodų įsirašymui į telefoną ar navigatorių.

Trasos asfaltuotais ramaus eismo keliais su gražiu kraštovaizdžiu.

Važiavimas savarankiškai su navigacija pagal duotą maršrutą.

Maršrutai nepaženklinti, bet lengvai atpažįstami. Dalyviams prieš startą bus instruktažas.

Važiavimas vyksta bendro naudojimo keliuose be eismo apribojimų, visi dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir kiekvienas atsakingas už savo elgesį bei jo pasekmes.

 

Kiekviename maršrute bus lydintis transportas, maitinimo ir kontrolės punktas. Maitinimo punktuose bus atsigerti ir užkasti, techninė pagalba. Jie veiks ribotą laiką.

 

Registracija iki balandžio 28 d. 23 val. per  http://dviratai.lt   arba vietoje.

Išankstinė registracija galioja tik užpildžius duomenis ir sumokėjus startinį mokestį 14 eur į  VšĮ „Dviratai“ sąskaitą nr. LT707300010124710435, AB bankas „Swedbank“. Mokėjimo paskirtyje nurodyti: Jonava ir dalyvio vardą pavardę (visų dalyvių, jei mokama už kelis).

Trims ir daugiau šeimos nariams 15 proc. nuolaida.

Mokestis ir registracija starto vietoje 18 eur.

Nepilnamečiai gali dalyvauti tik su tėvais ar globėjais, pateikus jų raštišką sutikimą numerio išdavimo metu starto vietoje. Rekomenduojama ne jaunesni kaip 2003 m. gimimo.

 

Dalyvis gauna: atminimo medalis, starto numeris, maitinimo talonas po finišo Ukmergėje; 2 maitinimo-kontroliniai punktai trasoje; lydintis transportas ir pagalba trasoje; laiko fiksavimas.

 

Važiavimo tvarka

Po bendro neutralaus starto Ukmergėje prie Užupio kavinės dalyviai paskui teisėjo automobilį važiuoja per Ukmergę iki miesto ribos, kur iš eigos duodamas techninis startas. Tada dalyviai pagal savo tempą išsiskirsto į grupes ar pavieniui ir važiuoja pasirinktą trasą jiems patogiu greičiu, sustodami pailsėti kada jiems patogu. Dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.  

Dalyviai turi važiuoti tuo maršrutu, kuriam užsiregistravo. Trasoje galima keisti maršrutą iš 165 km į 108 km sankryžoje pasukant trumpesniu keliu į Gelvonus-Liukonis.

Apie šį pakeitimą būtina informuoti kontroliniame punkte Upninkuose ir finiše.

Visi dalyviai privalo pasižymėti maitinimo punktuose, gaudami antspaudą ant numerio.

Finišavus iškart privaloma pasižymėti finiše savo laiką.

 

Maitinimas

Abiejų trasų dalyviams bus vienas maitinimo punktas Upninkuose su įvairiu normaliu maistu. Paženklintas organizatorių vėliava kelkraštyje.  pusėje priešais IKI). Vištienos kepsnelis su ryžiais ir daržovėmis. Vegetarams ryžių ir daržovių porcija. Visa kita savo sąskaita iš meniu. Bus teisėjas ir kontrolinis punktas. Būtina gauti antspaudą ant numerio.

Abiejų trasų dalyviams Bukonyse bus maitinimo-kontrolės punktas su vandeniu, sausainiais.

165 km dalyviai gali sustoti Širvintose, kavinė „Terasa“, I. Šeiniaus g. 4, Širvintos. Juoda kava su desertu. Kavinė prekiauja 8 rūšių kava. Norint kitokios (latte, capucino, etc.), reikia primokėti 1 eur. Visa kita iš meniu savo sąskaita.

 

Po finišo atsistatymo pietūs Užupio kavinėje Ukmergėje mėsiškas arba vegetariškas patiekalas (pagal registraciją). 

 

Technika, saugumas

Dalyviai privalo važiuoti tvarkingu dviračiu. Pasiimti su savimi atsarginę kamerą, pompą, menteles padangos montavimui, daugiafunkcinį įrankį, pinigų, gertuvę, telefoną. Apsirengti pagal orą. Rekomenduojamas šalmas, kepurė ir akiniai nuo saulės. Esant saulėtam orui – įdegio kremas su didele apsauga nuo UV spindulių. Galima pasiimti vieną nedidelę kuprinę su asmeniniais daiktais, papildomais rūbais ir padėti ją lydinčią mašiną, kur pasiimsite ko reikia maitinimo punktuose ar finiše. Mašinos su daiktais grįš į finišą renginio pabaigoje.

Lydinčiose mašinose bus pompa, atsarginių kamerų (pardavimui), vanduo, meduoliai.

 

Nepataisomai sulūžus dviračiui ar kitu rimtu atveju organizatoriai paims dalyvį su dviračiu į savo mašiną ir paveš iki finišo Ukmergėje ar suteiks kitą pagalbą pagal galimybes. Vietų skaičius ribotas.

 

 

Dalyvio atsakomybė. Dalyviai patys atsako už savo turtą ir sveikatą, materialinę ir kitokią žalą sau ir aplinkiniams susijusią su dalyvavimu renginyje. Dalyviai patys turi pasikeisti pradurtą kamerą kelyje. Dalyviai neturi jokių pretenzijų organizatoriams dėl nelaimingų atsitikimų ar materialinių nuostolių.

 

Gran fondo dviratininkų tradicija atsirado Italijoje prieš 100 metų. „Gran fondo“ reiškia „didelį pamatą, ilgą distanciją, didelę ištvermę“. Gran fondo – tai masinės dviračių mėgėjų varžybos ir nevaržybiniai maratonai ilgoje distancijoje virš 100 km, dažnai su žvyrkelių ar grindinio atkarpomis. Italijoje gimusi tradicija populiari Europoje ir Šiaurės Amerikoje, kur tokie renginiai sutraukia iki 30 tūkst. dalyvių. VšĮ „Dviratai“ organizuoja Gran Fondo maratonus nuo 2011 m.

Informacija tel. 8-699-33661 Linas Vainius, VšĮ Dviratai valdybos narys

 

Organizatoriai VšĮ „Dviratai“ www.dviratai.lt